TÜM OKULLAR  >>  SEZGİNLER MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

ADAPAZARI - SEZGİNLER MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İletişim Bilgileri

KURUM TÜRÜ: Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (MTAL)

KURUM KODU: 804317

İLÇE: ADAPAZARI

TELEFON: 264 279 95 85

WEB ADRESİ: sakaryasezginlerotml.meb.k12.tr

ADRES: YENİGÜN MAH. 15 TEMMUZ BULVARI NO:81 ADAPZARI
Okul Hakkında / Staj Yeri Bilgileri
OKUL HAKKINDA :
Okulumuz, 2000-2001 Eğitim ve Öğretim yılında SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nin binasında açılmış, 2010 yılı Temmuz ayında, Fen Lisesinin yeni binasına taşınmasından sonra Yeni Cami - Yenigün mahallesindeki kendi binasına taşınmıştır.
Konaklama Seyahat Hizmetleri ve Yiyecek İçecek Hizmetleri alanlarıyla turizm sektörüne nitelikli eleman yetiştirmektedir. Aynı alanlarda; Mesleki Açık lise olarak da eğitim öğretim hizmetleri sunulmaktadır. Okulumuz, 1 müdür, 3 müdür yardımcısı, 32 öğretmen, 1 memur, 4 hizmetli ve 515 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir. 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı sonu itibarı ile 620 öğrenci diploma almıştır.
Okulumuz, Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliği Madde 63’e göre Yoğunlaştırılmış Eğitim programı uygulamaktadır.
10. sınıfta alan ortak derslerinin eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz 11 ve 12. sınıfın dal derslerinin eğitimini işletmelerde yoğunlaştırılmış olarak görmektedirler. Öğrencilerimiz bir öğretim yılında kesintisiz olarak Ekim ayının ilk haftası ile Nisan ayının ikinci haftası arasındaki dönemde okulda; dinlenme izinleri dışındaki diğer zaman diliminde Mayıs- Eylül ayları arasında işletmelerde mesleki eğitim görmektedirler.
10 ve 11. sınıflarda derslerin kesildiği tarihle beceri sınavı sonrasında öğrencilere ikişer haftalık dinlenme izni verilmektedir. Bu kapsamda 9 ve 10. sınıflar diğer ortaöğretim kurumlarıyla birlikte, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ise yılsonu beceri sınavının bitimini izleyen iki hafta sonra eğitime başlar.

STAJ YERİ BİLGİLERİ :
Okulda Bulunan Alan / Dallar / Atölye sayısı
SEZGİNLER MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Son bilgi güncelleme: Şubat 2020
Toplam ziyaretçi: 6677