TÜM OKULLAR  >>  İŞMONT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

AKYAZI - İŞMONT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İletişim Bilgileri

KURUM TÜRÜ: Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (MTAL)

KURUM KODU: 965417

İLÇE: AKYAZI

TELEFON: 264 437 93 35

WEB ADRESİ: ismonthalilbildirici.meb.k12.tr

ADRES: TOPÇUSIRTI MAH. AKYAZI CAD. NO:195 AKYAZI/SAKARYA
Okul Hakkında / Staj Yeri Bilgileri
OKUL HAKKINDA :
Türkiye'de İş Elbiseleri sektöründe faaliyet gösteren En köklü ve En büyük firmalarından biri olan İŞMONT tarafından mesleki ve teknik eğitimin kalkındırılması ve geliştirilmesi amacıyla bir okul yapılmasına karar verilmiştir. Okulumuzun temeli Sayın Halil Bildirici’nin katılımıyla 2004 yılında Akyazı İlçesi Kuzuluk Beldesinde atılmıştır.
4400 metrekare bahçe alanı olan ve 800 metrekare üzerinde kurulu üç katlı 11 derslik ,1 konferans salonu,3 idare odası, kantin, 4 adet iş atölyesinin ve bahçesinde yaşam alanlarının, spor sahalarının bulunduğu İŞMONT Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Okulumuz 2006-2007 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır. 2 alanda eğitim verilmektedir. Okulumuzda 360 öğrenci bulunmkatadır. 27 öğrenci moda tasarım 234 öğrenci sağlık hizmetleri alanında eğitim görmektedir.
Okulumuz kuruluşundan bugüne insanı merkeze alan eğitim anlayışı ile değişim ve dönüşümü çok hızlı olan öğrencilerimizin, irade sahibi, mesleğini severek yapan, saygı ve hoşgörü çerçevesinde yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla kurucu firmamızla birlikte gereken çalışmaları yapmaktadır.
Öğrencilerimizin, çağın gereksinimlerini geçmiş ile harmanlayıp, Mesleğinin erbabı, kültürel değerlerine sahip çıkan, akademik başarısı yüksek, inceleyen araştıran, sorumluluk sahibi bir eğitim almaları olmazsa olmaz hedeflerimizdendir
Vizyonumuz sağlık ve giyim alanında değişen ihtiyaçlar doğrultusunda yeniliklere ve gelişmelere açık, insan ilişkileri konusunda sevgi, saygı ve duyarlılığı prensip olarak benimseyen, insanlara yardımcı olmayı ilke edinen, bilinçli sağlık personelleri yetiştirmek ve örnek bir eğitim kurumu olmaktır

STAJ YERİ BİLGİLERİ :
TEKSTİL FİRMALARI VE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI SAĞLIK KURUMLARI
Okulda Bulunan Alan / Dallar / Atölye sayısı
# ALAN ADI DAL ADI ATÖLYE
1 MODA TASARIM TEKNOLOJİLERİ HAZIR GİYİM MODEL MAKİNECİLİĞİ VAR
2 SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI EBE YARDIMCILIĞI VAR
3 SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI HEMŞİRE YARDIMCILIĞI VAR
4 SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI SAĞLIK BAKIM TEKNİSYENLİĞİ VAR
İŞMONT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Son bilgi güncelleme: Şubat 2020
Toplam ziyaretçi: 2964