SAKARYA İL MEM ARGE

2015 TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİĞİ ÇAĞRISI AÇILDI!

2015 TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİĞİ ÇAĞRISI AÇILDI!

2015 TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİĞİ ÇAĞRISI AÇILDI!

Son Başvuru Tarihi 4 Ocak 2016!

4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı, bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlar.

4007 destek programına;

  • Üniversiteler, kamu ve belediye iştiraklerinin işlettiği bilim merkezleri, belediyeler ile diğer kamu kurum ve/veya kuruluşlar başvurabilir.
  • TÜBİTAK tarafından desteklenen Bilim Şenlikleri Destekleme Programında  proje yürütücüsü olmanın koşulu; en az lisans derecesine sahip olmak ve projenin yürütüldüğü kurum/kuruluşta tam zamanlı personel kadrosunda bulunmaktır.

Önemli: Kamu ve belediye iştiraklerinin işlettiği özel bilim merkezlerinin başvurusunda, ilgili bilim merkezinin kamu iştirakini gösteren aşağıdaki belgeleri proje öneri formuna eklemesi gerekmektedir:

  • Son genel kurulda düzenlenen imzalı hazirun cetvelinin kurum yetkilisi tarafından “aslı gibidir” onaylı fotokopisi
  • Ticaret sicil gazetesi örneği

Kamu ve belediye iştiraklerinin işlettiği bilim merkezlerinde proje öneri formundaki “Kabul ve Taahhüt Beyanları” en üst düzey kurum yetkilisi olarak bilim merkezi müdürü veya yetki verdiği müdür yardımcısı tarafından imzalanacaktır.

Kamu ve belediyeye mensup bilim merkezlerinde ise “Kabul ve Taahhüt Beyanları” ilgili kamu kurum/kuruluşunun en üst düzey yetkilisi tarafından imzalanacaktır.

Başvuru belgeleri bir (1) nüsha basılı kopya ve bir (1) CD/DVD veya harici bellek ile 4 Ocak 2016 mesai bitimine kadar (saat 17:30)   TÜBİTAK’a ulaştırılmalıdır.

Posta ve kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Proje başvuruları aşamasında kullanılacak belgeler:

Değerlendirme süreci ile ilgili belgeler:

Yönetmelik ve Esaslar:

İLETİŞİM: bt4007@tubitak.gov.tr ve forum.tubitak.gov.tr

Camili mah. Valilik Kampüsü B Blok Adapazarı / SAKARYA - 902642513614 Dahili 1219 / 1228 / 1298 / 1299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.