SAKARYA İL MEM ARGE

Ahmet Akkoç Ortaokulu Erasmus+ Projesi

Ahmet Akkoç Ortaoklu Öğretmenleri Barcelona´da "Dijital Sınıf Uygulamaları"nı incelediler.
Ahmet Akkoç Ortaokulu Erasmus+ Projesi

Avrupa Birliği Erasmus Ana Eylem 1 (KA1) Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti 2016 yılı teklif çağrısı dönemi kapsamında sunulan 3246 proje arasından kabul edilen 81 proje arasına girmeyi başaran Adapazarı Ahmet Akkoç Ortaokulu elde edilen bu başarının gururunu yaşıyor. 

“Eğitiminde Lider Öğrenci” adını taşıyan projede Türkiye’deki bütün okullarda uygulanan Fatih Projesi çerçevesinde okullardaki akıllı tahtaların daha etkili ve verimli bir şekilde kullanımı amaçlanarak öğrencilerin derslere daha motive olmaları hedeflendi. 

Bu sebeple, Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen proje için farklı branşlardan 5 öğretmen 7-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında İspanya’nın Barcelona kentinde ”Digital Classroom: Using ICT in Education” eğitimine katıldılar.
Eğitim süresi boyunca akıllı tahtalarda kullanılabilecek pratik ve etkili uygulamaların yanı sıra surum becerilerinin artırılmasına yönelik de çalışmalar yapan katılımcılar öğrencilerin derslere daha aktif katılımlarını sağlayabilecek uygulamalar üzerinde çalıştılar.

Eğitim dönüşünde ilk hedefin kurumdaki öğretmenlere de eğitim vererek onları projenin gelişiminden haberdar etmek ve bu uygulamaları kullanmaları konusunda teşvik etmek olan katılımcıların bir diğer hedefi de kurum dışındaki öğretmenleri projeden haberdar etmek olacak.

Farklı ülkelerden öğretmenlerle tanışarak proje uygulamaları konusunda bilgi alış verişinde bulunan katılımcılar diğer ülkelerin eğitim sistemleri hakkında da bilgi sahibi oldular.


29-05-2017

Camili mah. Valilik Kampüsü B Blok Adapazarı / SAKARYA - 902642513614 Dahili 1219 / 1228 / 1298 / 1299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.