SAKARYA İL MEM ARGE

eTwinning Bölgesel Çalıştayı yapıldı

Avrupa’da okullar için oluşturulmuş ve Türkiye’nin de 2009 yılında dahil olduğu eTwinning Avrupa Okul Ortaklıkları Bölgesel Proje Hazırlama Çalıştayı Düzce eTwinning İl Koordinatörü Elif Fergane organizasyonunda Düzce-Akçakoca Sky Tower Otelinde yapıldı.
eTwinning Bölgesel Çalıştayı yapıldı

Kırklareli, Yalova, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Düzce illerinden toplam 80 temsilcinin katıldığı ve ev sahipliğini Düzce’nin yaptığı Bölgesel eTwinning Proje hazırlama çalıştayı Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman´ın açılış programına katılımıyla başladı. Açılışta Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümü öğrencilerinin performanları göz doldurdu. Ayrıca Özel Su Damlası İlkokulu 4.sınıf öğrencilerinin proje sunumları Bakanlık yetkilileri ve tüm katılımcılar tarafından beğeni ile izlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknoloji Geliştirme ve Proje Dairesi Başkanlığı eTwinning Türkiye Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer´in açılış konuşmasını yaptığı çalıştayda, katılımcılara eTwinning hakkında bilgi verilip, eTwinning projelerine dahil olunması, ortaklık kurulması sağlandı. Yapılan sunumda Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisine Türkiye’den 24 binden fazla okul, 50 binden fazla kullanıcının portala kayıtlı olduğu ve şu ana kadar 8 bin 600’den fazla projeye katılım gösterildiği ifade edildi. Yoğun geçen iki günlük eğitimin ardından katılımcılar eTwinning projeleri hakkında detaylı bilgi sahibi oldu ve ortaklıklar kurarak proje çalışmaları başlattı.  


etwinetwinetwinetwinetwinetwinetwin

Camili mah. Valilik Kampüsü B Blok Adapazarı / SAKARYA - 902642513614 Dahili 1219 / 1228 / 1298 / 1299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.