SAKARYA İL MEM ARGE

ÖZDEP

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından 2015 Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen ÖZDEP “Özel Eğitimi Destek Projesi" kapsamında, özel eğitim gerektiren öğrenciler için yönetici, öğretmen ve ailelere yönelik hazırlanan projenin eğitimi tamamlandı. 
ÖZDEP

Özel eğitim ve Rehberlik Şube  Müdürü Necmi SAĞIROĞLU, Stratejik Planlama ve Projelerden Sorumlu Şube Müdürü M. Salih GÜVENDİ, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali DERE, Sakarya Üniversitesi Arş. Gör. Ahmet FİDAN, Nilüfer Özel İş Uygulama Merkezi Okul Müdürü Kader KARADİRİM, yönetici, öğretmen ve ailelerin katılımıyla yapılan törende dağıtıldı.

         

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitimi konusunda bilgi veren SAĞIROĞLU; “Farkındalığın arttırılması ve özellikle genel eğitim ortamlarında görev yapan öğretmenlerin ve yöneticilerin özel eğitim ve uygulamaları konularında bilgilendirilmeleri amacıyla ilk defa Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan teknik destek projesi kapsamında 12 saatlik “Özel Eğitim Programı” verilmiştir. Bu yolla ilimizde 200 öğretmen ve yönetici ve aileye ulaşılmıştır.

Sakarya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Necmi SAĞIROĞLU, “Eğitimde kaybedilecek fert yoktur.”, sözünden hareketle Sakarya’da son yıllarda özel eğitim alanında büyük gelişmeler olduğunu, 4 yıl öncesine göre bu yıl sırada bekleyen öğrencinin bulunmadığını, okullarla özel eğitim gerektiren öğrencilere ulaşıldığını belirten SAĞIROĞLU, bu anlamda Sakarya’nın şanslı illerden olduğunu söyledi.

 

Strateji Geliştirme Hizmetleri Şube Müdürü M. Salih GÜVENDİ, başta desteklerinden dolayı MARKA ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

Engellerimizi hissettirmeyecek, engelsiz bir yaşam dileğiyle…

 


özdepözdepözdepözdepözdepözdepözdepözdepözdepözdepözdepözdepözdepözdepözdepözdepözdepözdep

Camili mah. Valilik Kampüsü B Blok Adapazarı / SAKARYA - 902642513614 Dahili 1219 / 1228 / 1298 / 1299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.