SAKARYA İL MEM ARGE

STEM ile Yaşam Becerileri Projesi- Erken STEM

Sakarya Valisi İrfan Balkancıoğlu himayesinde, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yenilikçi öğrenme yöntemlerine hakim, akademik konuların öğretiminde 21.yüzyıl kazanımlarını eğitim programına entegre edebilen STEM Lider öğretmenleri yetiştirme hedefiyle Sakarya’daki tüm okul öncesi ve sınıf öğretmenine Erken Stem Eğitimi projesi başlatılıyor. 
STEM ile Yaşam Becerileri Projesi- Erken STEM

Projenin ilk aşamasında 8 Kasım-14 Kasım 2017 tarihleri arasında Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi ve Sakarya Best Premier Otelde 90 öğretmenin atölye çalışmaları yapacağı 5 günlük bir çalıştay gerçekleştirilecektir. Çalıştay kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi BAUSTEM Merkezi Koordinatörü Doç.Dr.Sencer ÇORLU ve ekibi, Uğur Okulları ve Sakarya Üniversitesi eğitim desteği sunacaktır.

 

Eğitime katılan öğretmenlerin okullarında yaptığı çalışmalar bir modül üzerinden izlenerek yıl boyunca danışmanlık ve uzaktan eğitim faaliyetleri devam edecektir. Mayıs ayı itibariyle Sakarya’da görev yapan tüm okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinin bu eğitimi alması planlanmaktadır.


Eğitime Katılacaklara dair Valilik Onayı için tıklayınız >>>

Katılımcı Listesi için tıklayınız >>>

Eğitim Programı için tıklayınız >>>

Camili mah. Valilik Kampüsü B Blok Adapazarı / SAKARYA - 902642513614 Dahili 1219 / 1228 / 1298 / 1299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.