SAKARYA İL MEM ARGE

Uzaktan Eğitim (eTwinning)

2009 yılından bu yana yürütülmekte olan eTwinning Faaliyeti, müfredat kapsamındaki herhangi bir konu üzerinde farklı Avrupa ülkelerindeki öğretmen ve öğrencilerin internet üzerinden çevrimiçi ortak projeler geliştirmesini sağlayarak öğretmenler arasında bilgi, uygulama, elektronik içerik ve deneyimlerin bilişim teknolojilerinin kullanılarak paylaşılmasını ve yaygınlaştırılmasını hedefleyen bir uygulamadır. 

eTwinning Faaliyeti’nin öğretmenler için sağladığı sosyal ağ ortamında, 36 Avrupa ülkesinde 140.000´den fazla okuldan 310.000´den fazla öğretmen bulunmaktadır. 18 Haziran 2015 tarihi itibariyle eTwinning Faaliyeti’ne ülkemizin 29070 okulundan 50057 öğretmenimiz gönüllü olarak katılmış olup, günümüze kadar toplam 9811 çevrimiçi proje gerçekleştirmişlerdir.  

eTwinning Faaliyeti, FATİH projesinin nihai hedeflerine ulaşmasına doğrudan katkı sağladığından, Faaliyetin yaygınlaştırılarak illerde gerçekleştirilen eTwinning projelerinin sayısının ve kalitesinin artırılması hedefler arasındadır. 

eTwinning Projesi yapmaya istekli ve eTwinning´e yeni başlayan öğretmenlere yönelik olarak hazırlanan çevrimiçi kurslara eTwinning Uzaktan Eğitim Sitemi üzerinden ulaşılabilmektedir. Önümüzdeki aylardan itibaren eTwinning Uzaktan Eğitim Sistemi, eğitimde teknoloji kullanımına yönelik çevrim içi kurslar eklenerek zenginleştirilecektir. Sistem üzerindeki tüm kurslar tamamen ücretsiz olup tüm öğretmenlerimizin erişimine açıktır. 

http://etwinning.meb.gov.tr/cevrimici_egitim ve http://etwinningonline.eba.gov.tr bağlantılarının her ikisinden de söz konusu Uzaktan Eğitim Sistemine ulaşılabilmektedir.

Camili mah. Valilik Kampüsü B Blok Adapazarı / SAKARYA - 902642513614 Dahili 1219 / 1228 / 1298 / 1299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.