TÜM OKULLAR  >>  SAPANCA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

SAPANCA - SAPANCA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İletişim Bilgileri

KURUM TÜRÜ: Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (MTAL)

KURUM KODU: 764213

İLÇE: SAPANCA

TELEFON: 264 582 50 80

WEB ADRESİ: sapancamtal.meb.k12.tr

ADRES: GAZİPAŞA MAH. İZMİT CADDESİ NO:4354600 SAPANCA / SAKARYA
Okul Hakkında / Staj Yeri Bilgileri
OKUL HAKKINDA :
Okulumuzda 6 alan/ bölümde 480 öğrenci eğitim görmektedir. 55 kadrolu, 8 ücretli öğretmen, 3 personel toplan 66 kişi görev yapmaktadır. 1982 yılından itibaren eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır.
Lisemiz 1982-1983 öğretim yılında Sapanca Endüstri Meslek Lisesi adıyla tesviye bölümüne alınan 40 öğrenci ile öğretime açılmıştır. Zaman içerisinde okulumuz Elektrik-Elektronik, Metal, Bilişim Teknolojileri, Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Çocuk Gelişimi alanları da açılarak 2018 yılı içerisinde 520 öğrenciyle Sapanca Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi adıyla Eğitim Öğretime devam etmektedir.
Mevcut teknolojiyi en iyi şekilde kullanan ve yeni teknolojiler yaratabilecek düşünce yapısına sahip, sürekli gelişen ve değişime açık, alanında yükseköğretime yönelebilen, ülke kültürüne ve değerlerine bağlı, insani değerlerle donatılmış, Atatürkçü düşünce yapısına sahip, demokratik, laik ve insan haklarına saygılı, endüstrinin ihtiyaç duyduğu girişimci ve üretken bireyler olarak yetiştirmek hedefimizdir.
Biz; bütün öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak, onların mesleki bilgi ve becerilerini ve kendilerine güvenen bireyler olarak yetişmeleri, onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanan bireyler yetiştirmek için varız.

STAJ YERİ BİLGİLERİ :
Okulumuz işletmelerin yoğun olduğu bir bölgede bulunduğundan dolayı öğrencilerimiz staj yapacakları işletme bulma konusunda sorun yaşamamaktadır.
Okulda Bulunan Alan / Dallar / Atölye sayısı
# ALAN ADI DAL ADI ATÖLYE
1 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI WEB PROGRAMCILIĞI VAR
2 ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANI ERKEN ÇOCUKLUK EğITIMI VAR
3 ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI ELEKTRİK TESİSATLARI VE PANO MONTÖRLÜĞÜ VAR
4 MAKİNE TEKNOLOJİSİ ALANI BİLGİSAYARLI MAKİNE İMALATI VAR
5 METAL TEKNOLOJİSİ ALANI KAYNAKÇILIK VAR
SAPANCA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Son bilgi güncelleme: Şubat 2020
Toplam ziyaretçi: 4717