TÜM OKULLAR  >>  PAMUKOVA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

PAMUKOVA - PAMUKOVA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İletişim Bilgileri

KURUM TÜRÜ: Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (MTAL)

KURUM KODU: 966802

İLÇE: PAMUKOVA

TELEFON: 264 551 34 77-78

WEB ADRESİ: pamukovateml.meb.k12.tr

ADRES: ELPEREK MAHALLESİ ANKARA CADDESİ NO:60 PAMUKOVA- SAKARYA
Okul Hakkında / Staj Yeri Bilgileri
OKUL HAKKINDA :
Okulumuz iki bitişik ve bir ayrı binadan teşekkül olup, ana bina 1974, ana binaya bitişik ek binamız 1992, diğer ek binamız ise 2004 yılında hizmete girmiştir. 2004 yılında hizmete giren ek binamız farklı bir ortaöğretim kurumu olarak hizmet vermekte iken 2018 yılında kapatılarak aynı yıl okulumuza ek bina olarak devredilmiştir. Okulumuz çeşitli okul türlerinde hizmet verdikten sonra 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında, Bilişim Teknolojileri (Bilgisayar Teknik Servisi ve Web Programcılığı), Elektrik-Elektronik Teknolojileri (Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü-Endüstriyel Bakım Onarım) ve Gıda Teknolojisi (Gıda Kontrol-Süt İşleme) alanlarıyla öğretime açılmıştır. 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi (Erken Çocukluk Eğitimi) alanında açılarak okulumuzdaki alan sayısı dörde çıkarılmıştır.
Bu dört alanda öğrencilere ortaöğretim seviyesinde, genel kültür ve uygar bir dünya görüşü kazandırmak, çeşitli meslek alanlarında endüstrinin ihtiyaç duyduğu mesleki formasyonu kazandırmak amacıyla öğrenciler iş alanlarına, yüksek öğretime hazırlanmakta ve kültürel eğitimle de hayata hazırlanmaktadır.
Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimiz her yıl düzenlenmekte olan proje tabanlı beceri yarışmalarında, farklı alanlarda dereceler elde ederek, Pamukova´mızın ve okulumuzun gururu olmuşlardır. Öğrencilerimiz hazırladıkları projelerle, 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılında Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanında il üçüncüsü, 2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılında Bilişim Teknolojileri Alanında il ikincisi, 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılında, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanında il üçüncüsü ve yine 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılında, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanında il üçüncüsü olmuşlardır. Bununla birlikte okulumuz Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde, Giyim Teknolojisi (Kadın Terziliği) ve Bahçecilik (Peyzaj) Alanları açılmış ancak daha sonra bu alanlarımız kapanmıştır.
2014/8 Sayılı genelge ile 2014 yılında Okulumuzun ismi Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değişmiş ve halen bu isim ve aynı alanlarla hizmet vermektedir.
Okulumuzda 26 adet derslik bulunmaktadır. Bununla birlikte Bilişim Teknolojileri alanımızın kullanımında 3 adet bilgisayar laboratuarı ve atölyesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanımızın kullanımında 1 adet atölye, Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanımızın kullanımında 3 adet atölye ve Gıda Teknolojisi alanımızın kullanımında 1 adet laboratuar bulunmaktadır. Atölye ve laboratuarlarımız internet ve bilişim ağı ile donatılmıştır. Ayrıca okulumuzda konferans salonu, yemekhane, fen laboratuarı, çok amaçlı salon, kütüphane, resim atölyesi ve bahçemizde voleybol ve basketbol sahası bulunmaktadır.

STAJ YERİ BİLGİLERİ :
Kobiler, işletmeler, fabrikalar, küçük-orta ölçekli işletmeler
Okulda Bulunan Alan / Dallar / Atölye sayısı
# ALAN ADI DAL ADI ATÖLYE
1 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ VAR
2 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI WEB PROGRAMCILIĞI VAR
3 ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANI ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİ VAR
4 ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI ENDüSTRIYEL BAKıM ONARıM VAR
5 ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI ELEKTRİK TESİSATLARI VE PANO MONTÖRLÜĞÜ VAR
6 GIDA TEKNOLOJİSİ ALANI GıDA İşLEME VAR
7 GIDA TEKNOLOJİSİ ALANI GIDA KONTROL ANALİZİ VAR
PAMUKOVA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Son bilgi güncelleme: Şubat 2020
Toplam ziyaretçi: 2678